08 lutego 2024

Nasze oleje

Oleje "Bite tradycyjnie"

 

Olej Świąteczny Roztoczański jest wytłaczany z rzepaku pochodzącego z rejonu Roztocza od lokalnych rolników oraz własnych upraw. Wyjątkowy roztoczański klimat (największe nasłonecznienie w Polsce) i specyficzna gleba oraz metoda produkcji to główne czynniki wpływające na smak i zapach oleju. Olej Świąteczny jest laureatem wielu konkursów kulinarnych. Najważnieszym wyróżnieniem jest przyznanie nagrody PERŁA 2008 za Najlepszy Polski Produkt Regionalny.

Specyficzny orzechowy posmak powoduje, że potrawy z dodatkiem grzybów na nim przyrządzane mają smak przedniej wołowiny i kiedyś były substytutem jej smaku w okresach postu. Olej jest składnikiem 11 potraw wigilijnych, przez co głównie jest kojarzony ze smakiem i zapachem godnich świąt.

Można wykorzystać olej świąteczny do: sałatek, marynat, smażenia potraw, wypieków, dodatku do zup oraz jako dressing do dań.

zobacz Olej Świąteczny w e-sklepie

Olej z Rydzyka jest bity tradycyjnie z nasion lnianki, która jest bogatym źródłem kwasów omega-3 i innych cennych składników odżywczych. Dzięki metodzie tradycyjnego bicia olej posiada delikatny cebulowo-gorczycowy smak i jest idealny do sałatek, sosów i dań na zimno. Ponadto, olej z lnianki ma wiele korzystnych właściwości zdrowotnych, takich jak obniżenie poziomu cholesterolu, wspomaganie układu trawiennego i poprawa kondycji skóry.

Można wykorzystać olej z lnianki do: sałatek, sosów, dań na zimno, pieczywa, płatków śniadaniowych oraz jako dodatek do smoothie.

zobacz Olej z Rydzyka w e-sklepie

 

Oleje "Na zdrowie!"

 

Olej Rzepakowy Na Zdrowie! tłoczony na zimno z lokalnego rzepaku roztoczańskiego. Olej rzepakowy ma wiele korzystnych właściwości zdrowotnych i jest idealny do sałatek, marynat, smażenia potraw, wypieków, dodatku do zup oraz jako dressing do dań.

W przeciwieństwie do oleju rafinowanego, olej rzepakowy tłoczony na zimno zachowuje większą ilość cennych składników odżywczych, takich jak witaminy E i K, oraz ma delikatny ale wyraźny smak i aromat.

zobacz  Oleju Rzepakowy Na Zdrowie! w e-sklepie

Olej z Ostropestu Na Zdrowie! jest tłoczony na zimno z nasion ostropestu plamistego, który jest rośliną znaną ze swoich właściwości zdrowotnych (przed użyciem w celach leczniczych warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem). Olej z ostropestu jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E i inne składniki odżywcze. Jest znany jako lek na wątrobę. Pomaga oczyszczać wątrobę i nerki z toksyn i reguluje rytm wypróżnień. Regularnie stosowany może pomóc w leczeniu marskości wątroby. Wpływa na obniżenie poziomu "złego" cholesterolu LDL. Jest składnikiem kosmetyków naturalnych i może pomóc w przypadków problemów skórnych.

Posiada delikatny smak i jest idealny do sałatek, sosów i dań na zimno, pieczywa, płatków śniadaniowych oraz jako dodatek do smoothie.

zobacz Olej z Ostropestu Na Zdrowie! w e-sklepie

Olej Lniany Na Zdrowie! tłoczony na zimno można spożywać jako dodatek do potraw lub stosować go w kosmetyce (olejek na twarz lub do włosów -przed użyciem w celach leczniczych warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem). Olej lniany wpomaga układ krążenia. Zawiera głównie kwasy omega 3 i omega 6, które pomagają obniżać poziom "złego" cholesterolu LDL. Jest bogaty w witaminę E, która ma działanie antyoksydacyjne. Stymuluje procesy regeneracji komórek i tkanek w organizmie. Wspomaga układ nerwowy, poprawiając funkcję zapamiętywania i wpiera jego działanie. Łagodzi objawy schorzeń choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Wspomaga trawienie i metabolizm.

Dodatkowo, w przypadku oleju lnianego, polecamy dietę dr. Budwig. Dieta polega na łączeniu oleju lnianego z tłuszczem kwasu siarkowego, np. twarogiem, w celu zwiększenia przyswajalności kwasów tłuszczowych. Poniżej znajduje się przepis na pastę dr. Budwig:

  1. Skład
  2.  Olej Lniany Na Zdrowie!   - 2 łyżki
  3. Twaróg - 2 łyżki
  4. Miód Roztoczański- 1 łyżeczka
  5. Sok z cytryny - 1 łyżka
  6. Orzechy - 1 garść

Przygotowanie:

  1. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać w misce.
  2. Pastę można podawać na pieczywie, jako dodatek do sałatek lub jako samodzielne danie.

Dieta dr. Budwig polega na regularnym spożywaniu pasty oraz innych produktów zawierających kwas siarkowy, takich jak twaróg, jogurt naturalny, orzechy, nasiona lnu, owoce i warzywa. Jest to dieta bogata w zdrowe tłuszcze i składniki odżywcze, które mają pozytywny wpływ na organizm.

zobacz Olej Lniany Na Zdrowie! w e-sklepie

Zapraszamy do skorzystania z naszych olejów, które są nie tylko smaczne, ale również korzystne dla zdrowia. 

Informujemy, iż administratorem danych jest Olejarnia Świąteczna z siedzibą w Ruszów 9; 22-437 Łabunie. Państwa dane przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytania oraz realizacji celów związanych ze świadczeniem usług.  Dane osobowe przechowywane będą przez Administratora przez okres przewidziany przepisami prawa do czasu załatwienia sprawy. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania. Posiadają Państwo także prawo do uzyskania kopii danych i ich przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych na potrzeby marketingu bezpośredniego lub profilowanie przez Administratora Państwa danych osobowych. Sprzeciw mogą Państwo zgłosić w dogodny dla siebie sposób, w szczególności poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail: biuro@olejarniaswiateczna.pl lub listownie na adres Ruszów9; 22-437 Łabunie. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych w razie uznania, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych. Podanie przez Państwa danych nie jest wymogiem ustawowym.

© 2024 Olejarnia Świąteczna -Gospodarstwo Olechata. All Rights Reserved. Polityka prywatności

  Zapraszamy:

pn-czw 8.00-16.00

pt 12.00-16.00

sb 8.00-12.00

w niedziele i święta nieczynne

25.05.2024 sobota nieczynne

Olejarnia Świąteczna to firma zajmująca się produkcją wysokiej jakości oleju tłoczonego tradycyjną metodą. Oferujemy również regionalne produkty, wynajem rowerów zabytkowych i zwiedzanie malowniczej Doliny Górnej Łabuńki.

Śledź nas

Menu

Adres

Gospodarstwo Olechata

Olejarnia Świąteczna

Ruszów  k/Zamościa

22-437 Łabunie

 

Kontakt

© 2019 Olejarnia Świąteczna -Gospodarstwo © 2019 Olejarnia Świąteczna -Gospo© 2019 Olejarnia Świąteczna -Gospodarstwo Olechata. All Rights Reserveddarstwo Olechata. All Rights ReservedOlechata. All Rights Reserved

 © 2019 Olejarnia Świąteczna -Gospodarstwo Olechata. All Rights Reserved